January 31, 2023

Buno Filter

Drive your way

Jak obniżyć ślad węglowy podczas jazdy samochodem

opony zimowe

Większość właścicieli samochodów elektrycznych lub hybrydowych stara się znaleźć sposoby na zmniejszenie naszego śladu węglowego w naszym życiu i dzięki wyborom, których dokonujemy. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób zdecydowało się zainstalować panele słoneczne w swoich domach, ale także kupuje i prowadzi samochód elektryczny lub hybrydę. To bardzo pomaga zmniejszyć ślad. Hybrydy mają tę zaletę, że w razie potrzeby mogą polegać na oleju napędowym lub benzynie, a następnie przełączać się na energię elektryczną, gdy to możliwe, pomaga to, gdy musisz pokonywać duże odległości i nie możesz polegać na ładowaniu elektrycznym po drodze w płynny sposób sposób.

Aby mieć pewność, że podczas jazdy ograniczasz swój ślad, musisz również wziąć pod uwagę wpływ opon i styl jazdy. Takie rzeczy, jak niski opór toczenia, odgrywają rolę w zmniejszaniu energii potrzebnej na każdą podróż, zwiększając tym samym odległość, jaką samochód elektryczny może pokonać na każdym ładowaniu. Zostało to początkowo opracowane, aby samochody elektryczne mogły posunąć się dalej, ale także w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi sprawia, że ​​są one bardziej oszczędne. Istnieją również różnice między firmami oponiarskimi w zakresie produkcji opon. Firmy takie jak Nokian Tyres wprowadziły wiele przyjaznych dla środowiska rozwiązań w produkcji opon.

Firma Nokian Tyres jest dumna z tego, że do produkcji opon używa wyłącznie oczyszczonych olejów i całkowicie wyeliminowała szkodliwe oleje podczas produkcji opon, nigdy nie używając toksycznych ani rakotwórczych chemikaliów. Przestrzegają ścisłych celów, aby obniżyć emisję gazów cieplarnianych i jako pierwsza firma otrzymała certyfikat środowiskowy ISO 14001. Wszystko po to, aby odgrywać aktywną rolę w minimalizowaniu swojego śladu i pomagać kierowcom, którzy używają ich opon, robić to samo.

Wybierając opony letnie lub zimowe do samochodu hybrydowego lub elektrycznego, należy pamiętać o różnicy między tymi samochodami a samochodami tradycyjnymi. Samochody elektryczne i hybrydowe mają dużo ciężkich akumulatorów, przez co są cięższe od tradycyjnych samochodów. Oznacza to, że przyczepność jest jeszcze ważniejsza, aby umożliwić prawidłowe hamowanie. Dlatego wybierając opony zimowe, letnie lub na każdą pogodę, upewnij się, że mają one niski opór toczenia i są produkowane z myślą o środowisku.

Są też zmiany, które my, kierowcy, możemy zrobić, aby mieć pozytywny wpływ na naszą planetę. Proste rzeczy, takie jak utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia opon. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednio napompowane opony zmniejszają opory toczenia. Ponieważ paliwo w samochodach jest wykorzystywane do dostarczania energii do napędzania opon wzdłuż drogi, zwane również oporem toczenia. Przejście na płynny styl jazdy, ponieważ zużywa mniej energii niż bardzo agresywny.

Zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego to oczywiście ważny krok w kierunku obniżenia śladu węglowego i ocalenia planety. Upewnij się jednak, że również opony są produkowane zgodnie z tymi ideałami. Jeśli zależy Ci na środowisku naturalnym, przy kolejnym wyborze opon nadaj niski opór toczenia.

Więcej informacji na temat opon o niskich oporach toczenia można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl