February 6, 2023

Buno Filter

Drive your way

Bezpieczna Jazda Warunkach Zimowych Obejmuje Stosowanie Opon Premium

opony na każdą pogodę

Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy zimą jest upewnienie się, że masz opony odpowiednie do swojego pojazdu i warunków otoczenia. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której panuje zimowa pogoda, będziesz potrzebować odpowiednich opon zimowych do bezpiecznej jazdy. W większości miejsc jazda bez opon zimowych jest nielegalna, a jeśli zdarzy się wypadek i nie masz opon z homologacją zimową, możesz mieć poważne problemy z ubezpieczeniem.

Nie tylko opony zimowe są zatwierdzone do użytku zimowego, ale także opony całoroczne. Jeśli zostaną zatwierdzone, będą miały symbol wskazujący, że zostały zatwierdzone. Symbolem zatwierdzonym na zimę jest szczyt góry z trzema szczytami i symbolem płatka śniegu w środku. Jeśli twoja opona ma to na ścianie bocznej, twoja opona jest zatwierdzona do warunków zimowych. Oznacza to, że przed zatwierdzeniem został poddany rygorystycznym testom i radzi sobie w warunkach panujących w miesiącach zimowych.

W przypadku opon zimowych masz do wyboru dwie różne opcje opon zimowych: opony z kolcami i opony bez kolców. Oba mają zupełnie inną mieszankę gumową, która pozostaje miękka w temperaturach poniżej zera. Gdy opona letnie stanie się twarda i będzie wykazywać prawie zerową przyczepność, opona zimowa pozostanie zwinna i będzie w stanie dopasować się do nawierzchni, na którą napotyka. Konstrukcja bieżnika jest również inna, a rowki są szersze, aby poradzić sobie z błotem pośniegowym i śniegiem.

Opony z kolcami będą miały metalowe kolce wbudowane w bieżnik opony. Dzięki wystającym z bieżnika kolcom zapewni to oponie doskonałą przyczepność na lodzie i ciasno ubitym śniegu. Pozwala to na doskonałą kontrolę podczas skręcania, przyspieszania lub zatrzymywania. Opony bez kolców są w stanie to osiągnąć dzięki innowacyjnemu projektowi bieżnika, w którym lamele działają jak pazury na oblodzonych powierzchniach. Mają również dodatki kriokrystaliczne, które są wbudowane w bieżnik, tworząc powierzchnię podobną do papieru ściernego. Dzięki temu opony bez kolców będą miały prawie taką samą przyczepność na oblodzonych nawierzchniach, jak i na śniegu.

To nie tylko to, że do bezpiecznej jazdy zimą potrzebujesz doskonałych opon zimowych, ale także musisz być bardziej ostrożny podczas jazdy. Niezbędne jest dostosowanie prędkości do otoczenia. Musisz nieco zmniejszyć prędkość i trzymać się większych odległości do samochodów przed Tobą. Twoja droga hamowania wydłuża się w warunkach zimowych, więc upewnij się, że dostosujesz się do tego faktu. Jeśli zastosujesz się do tego wszystkiego, możesz zachować bezpieczeństwo podczas jazdy zimą. Jeśli nie masz długich zim i bardzo zmiennych warunków pogodowych, lepiej będzie, jeśli wybierzesz opony całoroczne z homologacją zimową, które poradzą sobie w każdych warunkach zimowych. Świetnie sprawdzają się zarówno na suchych, jak i mokrych drogach zarówno latem, jak i zimą, ale także na zaśnieżonych i oblodzonych drogach zimą. Masz całoroczne bezpieczeństwo i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, co czyni je bardzo wygodnymi.

Więcej informacji na temat opon zimowych zapewniających bezpieczną jazdę zimą można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/