16/04/2021

Buno Filter

Drive your way

Bezpieczna Jazda Warunkach Zimowych Obejmuje Stosowanie Opon Premium

3 min read
opony na każdą pogodę

Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy zimą jest upewnienie się, że masz opony odpowiednie do swojego pojazdu i warunków otoczenia. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której panuje zimowa pogoda, będziesz potrzebować odpowiednich opon zimowych do bezpiecznej jazdy. W większości miejsc jazda bez opon zimowych jest nielegalna, a jeśli zdarzy się wypadek i nie masz opon z homologacją zimową, możesz mieć poważne problemy z ubezpieczeniem.

Nie tylko opony zimowe są zatwierdzone do użytku zimowego, ale także opony całoroczne. Jeśli zostaną zatwierdzone, będą miały symbol wskazujący, że zostały zatwierdzone. Symbolem zatwierdzonym na zimę jest szczyt góry z trzema szczytami i symbolem płatka śniegu w środku. Jeśli twoja opona ma to na ścianie bocznej, twoja opona jest zatwierdzona do warunków zimowych. Oznacza to, że przed zatwierdzeniem został poddany rygorystycznym testom i radzi sobie w warunkach panujących w miesiącach zimowych.

W przypadku opon zimowych masz do wyboru dwie różne opcje opon zimowych: opony z kolcami i opony bez kolców. Oba mają zupełnie inną mieszankę gumową, która pozostaje miękka w temperaturach poniżej zera. Gdy opona letnie stanie się twarda i będzie wykazywać prawie zerową przyczepność, opona zimowa pozostanie zwinna i będzie w stanie dopasować się do nawierzchni, na którą napotyka. Konstrukcja bieżnika jest również inna, a rowki są szersze, aby poradzić sobie z błotem pośniegowym i śniegiem.

Opony z kolcami będą miały metalowe kolce wbudowane w bieżnik opony. Dzięki wystającym z bieżnika kolcom zapewni to oponie doskonałą przyczepność na lodzie i ciasno ubitym śniegu. Pozwala to na doskonałą kontrolę podczas skręcania, przyspieszania lub zatrzymywania. Opony bez kolców są w stanie to osiągnąć dzięki innowacyjnemu projektowi bieżnika, w którym lamele działają jak pazury na oblodzonych powierzchniach. Mają również dodatki kriokrystaliczne, które są wbudowane w bieżnik, tworząc powierzchnię podobną do papieru ściernego. Dzięki temu opony bez kolców będą miały prawie taką samą przyczepność na oblodzonych nawierzchniach, jak i na śniegu.

To nie tylko to, że do bezpiecznej jazdy zimą potrzebujesz doskonałych opon zimowych, ale także musisz być bardziej ostrożny podczas jazdy. Niezbędne jest dostosowanie prędkości do otoczenia. Musisz nieco zmniejszyć prędkość i trzymać się większych odległości do samochodów przed Tobą. Twoja droga hamowania wydłuża się w warunkach zimowych, więc upewnij się, że dostosujesz się do tego faktu. Jeśli zastosujesz się do tego wszystkiego, możesz zachować bezpieczeństwo podczas jazdy zimą. Jeśli nie masz długich zim i bardzo zmiennych warunków pogodowych, lepiej będzie, jeśli wybierzesz opony całoroczne z homologacją zimową, które poradzą sobie w każdych warunkach zimowych. Świetnie sprawdzają się zarówno na suchych, jak i mokrych drogach zarówno latem, jak i zimą, ale także na zaśnieżonych i oblodzonych drogach zimą. Masz całoroczne bezpieczeństwo i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, co czyni je bardzo wygodnymi.

Więcej informacji na temat opon zimowych zapewniających bezpieczną jazdę zimą można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.